ادی کیو: بدون اپل، اوبر هم وجود نداشت

زمان انتشار : 8/11/2016 9:36:34 PM
ادی کیو: بدون اپل، اوبر هم وجود نداشت

با توجه به اتکای کمپانی اپل به تجارت سرویس های مختلف با هدف دستیابی به نرخ درآمد بیشتر، اهالی کوپرتینو چند وقتی است که سر و صدای زیادی در رابطه با اهمیت و تاثیر اپ استور خود به پا کرده اند. در همین راستا، ادی کیو، مدیر سرویس های اینترنتی اپل سخنان جالبی را مطرح کرده و مدعی شده بدون اپل، سرویسی چون اوبر به موفقیت نمی رسید.

کیو در بخشی از مصاحبه تازه خود گفته است: «به نظرم کاری که تراویس و تیم او با اوبر روی پلتفرم ما کرده اند فوق العاده است. بگذارید واضح بگویم، بدون پلتفرم ما اوبر هم وجود نداشت.» با توجه به اینکه اپل چندی پیش به صورت غیرمستقیم روی اوبر سرمایه گذاری کرد و اپلیکیشن این سرویس به خوبی روی اندروید هم به کار خود ادامه می دهد، درک منظور کیو از سخنان اخیرش کار چندان دشواری نیست.

نکته جالب توجه درباره سخنان کیو به عنوان یکی از مدیران ارشد اپل آن است که اهالی کوپرتینو با استفاده از این منطق، می توانند اعتبار موفقیت اپلیکیشن هایی چون اسنپ چت، شزم و حتی پوکمون گو را مال خود کنند. در واقع حقیقت ماجرا آن است که تیم کوک پیش از این به صورت غیرمستقیم دست به چنین کاری در رابطه با بازی واقعیت افزوده پوکمون گو زده بود.

به گفته کوک، بازی پوکمون گو «نشانه ای بر اپلیکیشن های خلاقانه و تمام اکوسیستم و قدرت توسعه دهندگانی است که می توانند با فشار یک دکمه، محصولاتشان را در سراسر جهان عرضه کنند. به همین خاطر است که شما آیفون های زیادی را در حال شکار پوکمون ها می بینید.»

در حال حاضر پلتفرم گوگل پلی هم استور بسیار عظیمی برای اپلیکیشن ها و بازی های ویدیویی به شمار می رود اما گزارش های مختلف حاکی از آن بوده اند که در مجموع، مردم به هزینه پول در اپ استور اپل تمایل بیشتری نشان می دهند و میزان دانلودهای آن نیز از همتای مانتین ویویی اش بیشتر است.

 

به نقل از دیجیاتو

منبع : business insider 

برچسب ها : اپل اوبر تیم_کوک

نظرات درباره این پست

برای ثبت نظر لطفا وارد بخش کاربری خود شوید


احتمالا مایل باشید چنین مطالبی را نیز دنبال کنید