اولین هواپیمای اختصاصی آمازون «Prime Air» رونمایی شد

زمان انتشار : 8/8/2016 1:57:00 PM
اولین هواپیمای اختصاصی آمازون «Prime Air» رونمایی شد

حجم بسته های ارسالی آمازون به حدی رسیده که نیاز به هواپیماهای اختصاصی دارد، در همین راستا این شرکت در آخرین کنفرانس خبری اش در سیاتل، از اولین هواپیمای «Prime Air» رونمایی کرد. این بوئینگ 767 پیش از این به «اطلس ایر» تعلق داشت و برای حمل و نقل بار استفاده می شد.

اوایل سال جاری میلادی، کمپانی مورد بحث اعلام کرد با دو شرکت «اطلس ایر» و «گروه خدمات حمل و نقل هوایی» برای اجاره هواپیما وارد مذاکره شده و قصد دارد تا 40 هواپیمای باربری را طی دو سال آتی به خدمت بگیرد، که در حال حاضر یازده فروند از آنها به بهره برداری رسیده، اما آنچه اکنون شاهد هستیم اولین نمونه با رنگ آمیزی اختصاصی به شمار می رود.

 

لازم به ذکر است فروش آمازون در سه ماهه دوم سال جاری در آمریکای شمالی، نزدیک به 28 درصد رشد داشته و به حدود 18 میلیارد دلار رسید. همچنین ده ها میلیون کاربر پرایم این سایت، جزو بهترین مشتریان آنها به شمار آمده و با پرداخت حق عضویت 99 دلار در سال، از خدمات تحویل رایگان بهره مند می گردند.

در همین راستا «دیو کلارک» معاون ارشد این کمپانی می گوید:

قطعاً تفاوت بین پروازهای تجاری و پروازهای خصوصی را می دانید. ما با استفاده از هواپیماهای اختصاصی مان می توانیم ارتباط بین هر دو نقطه دلخواه را به شیوه ای مطلوب فراهم سازیم، و زمان بندی ارسال بسته ها را بنا به نیاز هر روز تغییر دهیم. ما با این شیوه می توانیم ظرفیت، انعطاف پذیری و کنترل هزینه را نیز بهبود بخشیم.

گفتنی است کمپانی عظیم مورد بحث علاوه بر هواپیماهای باربری اختصاصی، تعداد مراکز انبارداری و مرتب سازی کالا در سطح جهان را به 145 عدد رسانده، ضمن اینکه خدمات تحویل اختصاصی در محل را در کشورهای مختلف ارائه می دهد. از جمله اقدام دیگر آمازون برای توسعه کسب و کار، می توان به فناوری های آماد و پشتیبانی متعدد از جمله پهپادهای حمل کالا، کامیون های حمل بار اختصاصی، و کشتی های باربری ویژه اشاره کرد.

پست های مرتبط

نظرات درباره این پست

برای ثبت نظر لطفا وارد بخش کاربری خود شوید


احتمالا مایل باشید چنین مطالبی را نیز دنبال کنید